Lietuvos

Jaunimo

Metai 2022

Lietuvos

Jaunimo

Metai 2022

Erdvė reikštis – smalsiam ir kūrybiškam jaunimui

PASKELBTA: 2022-04-20,
14:20
ATNAUJINTA: 2022-04-20,
14:20
PASKELBĖ: Jaunimo reikalų agentūra
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
PASKELBTA: 2022-04-20,
14:20
ATNAUJINTA: 2022-04-20,
14:20
PASKELBĖ: Jaunimo reikalų agentūra
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Kauno apskrities viešoji biblioteka pristato jaunimui skirtą projektą „Erdvė reikštis“.

Galbūt tu patenki į 18–29 metų amžiaus grupę? Galvoje tau sukasi daugybė įvairių minčių, tampančių kūryba? Svajoji apie asmeninę parodą ar performansą, o gal tiesiog nori įgyti naujų žinių? Tu ne vienas, mūsų daug! Prisijunk prie projekto „Erdvė reikštis“ ir pristatyk savo kūrybą!

Kas yra „Erdvė reikštis“? Tai erdvė jaunimui, kurioje galima pristatyti savo vaizduojamojo meno kūrybą, užmegzti ryšius, įgyti vizualinio meno ir prisistatymo įgūdžių, atrasti naujų gebėjimų, dalytis žiniomis ir patirtimi, mokytis vieniems iš kitų – kitaip sakant, ugdyti kūrybiškumą. Projektas apims kelias veiklas: parodas, performansus, peržiūras, edukacijas, kūrybinius susitikimus. Projektas finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos, Lietuvos jaunimo reikalų departamento įtrauktas į Lietuvos jaunimo metų 2022 kalendorių. Registracija jauniesiems kūrėjams. Registracija atvira iki gegužės 1 dienos.

Balandžio–rugpjūčio mėnesiais numatoma mokomojo pobūdžio programa, apimanti 6 skirtingas paskaitas bei edukacijas. Jos vyks Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje.

1-oji paskaita (balandžio 23 d. 12.00 val.): prof. dr. Remigijus Venckus, „Fotografija – teorija ir pasauliniai pavyzdžiai“. Medijų menininkas ir kritikas, kuriantis eksperimentinę fotografiją, papasakos apie savo fotografijos kūrybos kryptį, paaiškins, kodėl, kaip ir ką kuria, koks jo drąsių fotografijos ir kompiuterinės technikos eksperimentų ryšys su kalba ir jos suvokimu, kokios temos vyrauja, ko siekia eksperimentuodamas su technika ir formuodamas neįprastą estetinį sprendimą.

2-oji paskaita (gegužės 12 d. 17.00 val.): Tomas Lagūnavičius, „Teksto kūrimas“. Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro direktorius, ekonominės-socialinės psichoterapijos konsultantas, verslo treneris mokys frazeologijos – ekspresyvumo, netikėtumo, šmaikštumo bei tekstinio prisistatymo. Teksto kūrimas yra bandymas perkelti savo vidines prasmes, idėjas ir t. t. į tekstinę, vizualinę, audialinę ar kitokią formą. Kaip tai daryti gerai? Kokiame stiliuje rašyti, kur rasti teksto idėją? Kaip idėją sustruktūruoti? Kaip ją išdėlioti laike ir erdvėje: knygoje, straipsnyje, spektaklyje, vaizdo įraše? Kaip jį padaryti įdomų, provokuojantį, išlaikantį dėmesį? O svarbiausia, kokiais kūrybos metodais galima sukurti įdomius tekstus?

3-oji paskaita (birželio 4 d. 12.00 val.): Remigijus Venckus, „Videomenas – eksperimentinė filmų kūryba“. Medijų menininkas ir kritikas, kuriantis eksperimentinę fotografiją, nuolatos tiria medijas, revizuoja fotografijos, eksperimentinio videofilmo, literatūros ir kalbos ribas, tarsi atlieka permanentinį kalbos išradimą.

4-oji edukacija (birželio 15 d. 17.00 val.): Laima Giedraitienė, „Tapyba ant audinio“. Dailininkė kuria aliejinės tapybos technika, dirba dailės terapeute, iliustruoja knygeles vaikams. Susipažinsite su skirtingų rūšių dažų panaudojimo galimybėmis. Išmoksite piešti ant audinio kontūrinį piešinį, nuspalvinti plotelius arba tiesiog užpurkšti audinio dažus tonuojant atspalvius. Reikia tik atsinešti norimą išmarginti tekstilės gaminį.

5-oji edukacija (liepos 5 d. 17.00 val.): Vaiva Kovieraitė-Trumpė, „Transfer grafika“. Grafikė supažindins su kūrybiniu procesu ir patys išbandysite keletą skirtingų grafikos technikų (monotipija, „transfer“ (perkėlimo) technologija) naudodami neįprastas medžiagas ir priemones.

6-oji edukacija (liepos 13 d. 17.00 val.): Laima Giedraitienė, „Monotipija tapyboje“. Mokysitės monotipijos atspaudo atlikimo technikos, sužinosite, kaip išgauti norimas spalvas. Vėliau, naudodami šias monotipijas, akriliniais dažais kursite abstrakčius tapybos darbus.

Edukacijų tikslas – ugdyti kūrybišką mąstymą bei suteikti naujų įžvalgų, padedančių kūrybiniuose procesuose. Užsiėmimuose bus supažindinama su naujomis technikomis bei jų jungimu tarpusavyje.

Kauno apskrities viešosios bibliotekos svetainėje, Facebook paskyroje bei informacinių partnerių puslapiuose skelbsime registracijos anketas, kuriose kviesime nurodyti, kodėl būtent tu turi atsidurti „Erdvėje reikštis“.

Kitos naujienos

X
X