Lietuvos

Jaunimo

Metai 2022

Lietuvos

Jaunimo

Metai 2022

Tinklalaidės jaunimui „Pokalbiai apie literatūrines patirtis“

PASKELBTA: 2022-04-20,
15:21
ATNAUJINTA: 2022-04-20,
15:21
PASKELBĖ: Jaunimo reikalų agentūra
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
PASKELBTA: 2022-04-20,
15:21
ATNAUJINTA: 2022-04-20,
15:21
PASKELBĖ: Jaunimo reikalų agentūra
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento inicijuotas projektas „Pokalbiai apie literatūrines patirtis“ – tai tinklalaidės aktualiomis paaugliams ir jaunimui temomis. Su žinomais kultūros atstovais buvo diskutuojama, kokią įtaką jų gyvenimo pasirinkimams ir profesinei sėkmei padarė paauglystėje perskaitytos knygos. Tinklalaidėje buvo kalbama apie kūrybą, literatūrą, kitus menus ir, žinoma, gyvenimą. Vykdant projektą Nacionalinės bibliotekos garso įrašų studijoje buvo įrašyti 6 pokalbiai, kuriuos moderavo profesionalus laidų vedėjas, aktorius Dominykas Vaitiekūnas ir jaunesnieji laidos asistentai – gimnazistai Marija Narbutaitė ir Dominykas Sušinskis. Jie uždavė paaugliams aktualius klausimus.

Kviečiame klausytis visų laidų Nacionalinės bibliotekos „Spotify“ platformoje:

Pirmoje laidoje literatūrinėmis patirtimis dalinasi režisierė ir scenaristė Marija Kavtaradzė. Ji sako visada žinojusi, kuo norinti būti, ir paauglystėje jautusis ganėtinai suaugusi. Tuo metu perskaityta Jerome’o Davido Salingerio apysaka „Franė ir Zujis“ Marijai paliko įspūdį visam gyvenimui. O kokią knygą ji įduotų į rankas šiuolaikiniam paaugliui?

Antrajame epizode savo literatūrinėmis patirtimis dalijasi slemeris, poetas, eseistas, aktorius, vertėjas, atlikėjas Marius Povilas Elijas Martynenko. Kūrėjas pasakoja apie savo pirmąjį susidūrimą su poezija – sukarpytus mamos eilėraščius. Kas buvo toliau? Radauskas, Rumi, Kundera, Bukowskis… Poetas dalijasi mintimis, kaip reikia dirbti, nes įkvėpimas pats savaime neateina.

Trečioje laidoje komiksų dailininkė Miglė Anušauskaitė tvirtai teigia: „Komiksai yra labai rimta medija, skirta ne tik vaikams ir paaugliams“. Į studiją ji atsinešė ir krūvelę knygų – zinų. Jei norite sužinoti, kas tie zinai, kur gimsta komiksų istorijos, kuo ypatinga knyga „Pasaulio paukščiai“ ir… kaip auginti vėdarėlius, įsijunkite laidą.

Ketvirtojoje pokalbių laidoje šnekamės su režisieriumi Jurgiu Matulevičiumi. Režisierius laidoje pasakoja, kaip paauglystėje privalėjo tėvui atsiskaityti už perskaitytas knygas. Viena savaitė – viena knyga. Ką davė tokia (tada regėjosi, kankinama) patirtis? Kokie veiksniai subrandino Jurgį kaip asmenybę? „Man pačiam įdomu, kaip aš iš marozo tapau galų gale dabar meno žmogumi“, – pusiau juokais sako režisierius.

Penktoje laidoje savo literatūrinėmis patirtimis dalinasi rašytojas Vytautas Varanius, kuris prisipažįsta: pirma savarankiškai perskaityta knyga jį pravirkdė. Ar šiuolaikiniai vaikai dar ašaroja, skaitydami J. Biliūno „Brisiaus galą“? Kuo paauglius patraukia rašytojo romanas „Šiltnamis“ ir kuo jis erzina kritikus? Kodėl Vytautas Varanius neturi feisbuko ir kaip dabar atrodo jo kasdienybė – apie tai klausykitės laidoje.

Šeštoje laidoje grupės „The Roop“ lyderis, dalininkas ir šokėjas dalinasi mintimi: „Kai buvau paauglys, man atrodė, kad turiu visus atsakymus“. Kaip jam, dainininkui ir šokėjui, sunkiausiais gyvenimo periodais padėjo sėkmę pasiekusių žmonių biografijos ir kokios šiandien knygos laukia eilėje būti perskaitytos. Atvirai apie nesidomėjimą skaitymu, paauglystėje išgyventas patyčias, traumines patirtis, sulaukus muzikinės sėkmės, apie sprendimų, kurie pakeičia gyvenimą, priėmimą ir daugelį kitų dalykų – laidoje.

Projekto partneriai: Kirtimų kultūros centras ir Vilniaus Antakalnio atviras jaunimo centras „Žalianamis“. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Projektas prisideda prie Lietuvos jaunimo metų minėjimo programos veiklų

Kitos naujienos

X
X